• HMYZÍ HOTEL

Pred odchodom na prázdniny sme sa posnažili zlepšiť životné podmienky divého žijúceho hmyzu. Na technike spoločnými silami siedmaci vyrobili „HMYZÍ HOTEL“, ktorý sme osadili do areálu našej školy. V tomto hoteli si nájdu bezpečné miesto, kde môžu naklásť vajíčka a tak prežijú zimu. Veríme, že na jar sa budeme môcť zoznámiť s novými nájomníkmi tohto hotela medzi ktorými môže byť lienka, ucholak, nejedna včela či osa, možno aj mravce a iné malé tvory. Môžeme sa z blízka pozrieť na ich práca a ich život.

• Materská škola

Zmena výšky poplatku za MŠ od 01. 01. 2023

Oznamujeme rodičom detí, ktoré navštevujú Materskú školu pri ZŠ s MŠ, Drietoma 453, že od 1. 1. 2023 vstupuje do platnosti VZN obce Drietoma č. 4/2022 ... o výške príspevku za pobyt dieťaťa v materskej škole;

s účinnosťou od 01. 01. 2023 je výška poplatku za MŠ:  20 € (predškoláci poplatok neplatia).

Žiadame rodičov, aby mesačné platby za pobyt dieťaťa v materskej škole uhrádzali v súlade s VZN Obce Drietoma č. 4/2022:

- pravidelne každý mesiac, do 10. dňa v mesiaci

- prostredníctvom modulu Platby v aplikácii EduPage, alebo prevodom na bankový účet ZŠ s MŠ, Drietoma 453, SK44 5600 0000 0006 5829 6004.

Aby sa Vám informácie o poplatkoch zobrazovali v EduPage správne, pri každej platbe zadajte:

- správnu sumu:  20 €

- variabilný symbol:  číslo žiaka (číslo Vášho dieťaťa v module Platby v EduPage aplikácii)

- špecifický symbol: 2

- do správy pre prijímateľa:   meno a priezvisko žiaka

Na platbu za MŠ si môžete vo svojej banke zriadiť aj trvalý príkaz na úhradu, musí však byť zriadený iba na obdobie školského roka od septembra do júna, aby ste za MŠ neplatili aj v čase letných prázdnin.

Ak ste mali zriadený trvalý príkaz na úhradu na 15 €, je potrebné si ho vo svojej banke zmeniť na 20 €.

Zmena výšky poplatku za ŠKD od 01. 01. 2023

Zmena výšky poplatku za ŠKD od 01. 01. 2023

Oznamujeme rodičom detí, ktoré navštevujú Školský klub detí pri ZŠ s MŠ, Drietoma 453, že od 1. 1. 2023 vstupuje do platnosti VZN obce Drietoma č. 4/2022 ... o výške príspevku na čiastočnú úhradu nákladov na činnosť školského klubu detí;

s účinnosťou od 01. 01. 2023 je výška poplatku za ŠKD:

3 € - ak žiak navštevuje ŠKD iba pred vyučovaním

15 € - ak žiak navštevuje ŠKD pred a po vyučovaní alebo iba po vyučovaní.

Žiadame rodičov, aby mesačné platby za pobyt žiaka v Školskom klube detí uhrádzali v súlade s VZN Obce Drietoma č. 4/2022:

- pravidelne každý mesiac, do 10. dňa v mesiaci

- správnu sumu:  15 € (3 € ak žiak navštevuje ŠKD iba ráno),

- špecifický symbol:  2

- do správy pre prijímateľa:   meno a priezvisko žiaka

Na platbu za ŠKD si môžete vo svojej banke zriadiť aj trvalý príkaz na úhradu, musí však byť zriadený iba na obdobie školského roka od septembra do júna, aby ste za ŠKD neplatili aj v čase letných prázdnin.

Ak ste mali zriadený trvalý príkaz na úhradu na 10 €, je potrebné si ho vo svojej banke zmeniť na 15 €.

Vyučovanie v ZŠ

Prevádzka  ŠJ a ŠKD a vyučovanie v ZŠ bude obnovené vo štvrtok 15.12.2022

Prerušenie prevádzky v MŠ pokračuje

Základná škola s materskou školou Drietoma 453 , zastúpená riaditeľkou  školy Mgr. Andreou Polhorskou, so súhlasom zriaďovateľa školy – Obcou Drietoma, zastúpenou starostom obce Jaroslavom Megom a po konzultácii s RÚVZ Trenčín Vám oznamuje prerušenie výchovno - vzdelávacieho procesu v materskej škole do 16.12.2022 /piatok/, z dôvodu vysokej chorobnosti detí a zamestnancov školy.

Prevádzka bude obnovená v pondelok 19.12.2022.

Prerušenie výchovno - vzdelávacieho procesu v ZŠ a MŠ

Základná škola s materskou školou Drietoma 453 , zastúpená riaditeľkou  školy Mgr. Andreou Polhorskou, so súhlasom zriaďovateľa školy – Obcou Drietoma, zastúpenou starostom obce Jaroslavom Megom a po konzultácii s RÚVZ Trenčín Vám oznamuje prerušenie výchovno - vzdelávacieho procesu v materskej a základnej škole od 12.12.2022 /pondelok/ do 14.12.2022 /streda/ z dôvodu vysokej chorobnosti detí, žiakov a zamestnancov školy.

Prevádzka v MŠ, ŠJ a ŠKD a vyučovanie v ZŠ bude obnovené vo štvrtok 15.12.2022

• Aj u nás bol Mikuláš

Keď je zima, keď je mráz, navštívi nás Mikuláš. A veru 6.decembra neobišiel Mikuláš ani našu školu. Prišiel s celou skupinou svojich pomocníkov,s čertmi aj anjelikmi ale aj malými škriatkovskými pomocníkmi. Zavítal do každej triedy, kde si vypočul básničky, ale aj pesničky, ktoré potešili jeho uši. No jeho pomocníci čerti našli aj pár nezbedníkov, ktorých vytrestali kľačaním na polienkach. Ale nakoniec Mikuláš obdaroval každého malou maškrtou a rozdal veľa listov, ktoré dostal cez Mikulášsku poštu."Ďakujeme Mikuláš a tešíme sa o rok zas."

• Jesenná výzva ŽĽAB

V stredu 23.11.2022 sme sa zapojili do výzvy, kto zdolá Žľab čo najrýchlejšie. Cesta bola strmá, ale naši zdatní svalovci  zdolali  Žľab v rekordnom čase  53 minút. Všetci sme si spolu opiekli približne 10 slaniniek, 7 špekačiek, 3 klobásky a 40 párkov :), a následne sme hodovali. Po dvoch hodinách sme sa vydali na cestu naspäť do školy. Už sa tešíme na jarnú výzvu.

Adam Bečár  8.A

• Školské kolo Olympiády v ANJ

Dňa 28. a 29. 11. 2022 sa v našej škole konalo školské kolo Olympiády v anglickom jazyku. Súťažilo sa v dvoch kategóriách: 1A (žiaci 5. - 7. ročníka) –  zúčastnilo sa 17  žiakov,  1B (8. , 9. ročník) – súťažilo 8 žiakov.  Súťaž pozostávala z dvoch častí: písomnej a ústnej.

Vyhodnotenie kategória 1A :

Úroveň v kategórii 1.A bola slabšia, z toho dôvodu sa nik neposúva na okresné kolo.

Vyhodnotenie kategória 1B :

1. Barbora Kolačanská 66/70 bodov

2. Ema Kotrhová 49/70 bodov – úspešná riešiteľka

Výherkyňa kategórie 1.B postupuje do okresného kola, ktoré sa uskutoční v Trenčíne.

Všetkým súťažiacim ďakujeme za účasť a víťazke v kategórii 1.B srdečne blahoželáme!